Yönetimden

_

18. yüzyılda kömür, buhar ve makinenin birleşiminin ortaya çıkardığı Sanayi Devrimi Dünya’da önemli ekonomik, siyasal ve toplumsal dönüşümlere neden oldu. Kas gücünden makine gücüne geçişle üretim, önceki dönemlerle kıyaslanmayacak derecede arttı.

Sanayi Devrimi’nin ardından, makine sektöründeki teknolojik gelişimler her yeni gün, yeni bir inovasyonla bizleri bir adım daha ileriye taşımaya devam ediyor. Neredeyse her iş için makineler geliştiriliyor, robot teknolojisi ve yapay zekanın da devreye girmesiyle üretimler eskisine göre çok daha hızlı ve çok daha ekonomik koşullarla yapılıyor.

Bu kapsamda, demir – çelik şekillendirme yöntemleri arasında çok ileri teknoloji olarak tanımladığımız ‘Lazer ’in, 15 yıl öncesine kadar adı dahi geçmez iken, ‘Lazer’ teknolojisi bugün üretim tesislerinin vazgeçilmez bir parçası haline geldi.

 

Lazer makinelerinin üretim kabiliyetleri ve hassasiyetleri sayesinde, artık firmalar ve dolaylı yoldan ülkeler Dünya pazarında daha rekabetçi ve katma değeri yüksek ürünler ortaya koyuyor ve döviz girdisi sağlayarak ekonomik ve toplumsal refah noktasında üstünlük sağlıyor. Rakamsal olarak ifade etmek gerekirse, son 3 yılda ülkemizde Lazer kesim ve kaynak makinelerinin kullanımı yüzde 300 oranında artarak pazar hacmi 170 milyon Dolar’a ulaştı.

 

Lothbrog Makine olarak 15 yıllık bilgi birikim ve sektör tecrübemiz ile, büyümekte olan “Lazer Kesim” makinesi pazarında 85 kişilik uzman kadromuz ile faaliyet gösteriyoruz.

Geride bıraktığımız 5 yıllık zaman diliminde, ülkemizin üretimde Dünya ile rekabet edebilmesi ve ihracat potansiyelini arttırıcı mamul ürünler ortaya koyabilmesi adına yaklaşık 1.000 Fiber Lazer kesim makinesini sektörlere sunduk. Alanında Dünya’nın en büyük firmasının ürettiği “Fiber Lazer” makineleri ülkemize getirerek, üretim kuruluşlarına uygun koşullarla sunarak, onlara farklı tasarımsal özgürlükler ve vizyonlar kattık.

 

Bu sonucu destekleyici 750’den fazla mutlu müşterimize halen 50’si mühendis, 85 kişilik güçlü ekibimizle 7/24 anlık hizmet ve destek vermeye, üretici firmaların rekabette güçlü kalmalarına destek veriyoruz.

 

Bu sebepledir ki 20’den fazla markanın rekabet ettiği pazarda yüzde 25’lik pazar payımızla en yakın 3 firmanın toplamından daha yüksek iş hacmi ile büyüyor, kendimizi ve servis kabiliyetlerimizi sürekli geliştiriyor ve fark yaratan çalışmalarımızla örnek oluyoruz.

 

İlk günkü heyecanımız ve vizyonumuzla hemen her sektördeki üretici firmaların “Fiber Lazer” makinesi ihtiyaçlarını en uygun koşullarda sağlamaya, sonrasında da güçlü teknik servis ekibimizle 7 / 24, Türkiye için üreten kuruluşların yanında olmaya devam edeceğiz.

Lütfi AKINCIOĞLU

Yönetim Kurulu Başkanı