Güvenli ve Çevreci Tasarım

 • CE normlarına uygun tamamen izole gövde
 • CE normlarını uygun güvenlikli izleme camları
 • Dumanın yayılmasını ve kesim esnasında ortaya çıkan gazların indirgenmesini sağlayan ventilasyon sistemi

Safety and No Pollution

 • With a fully enclosed design;
 • The observation window adopts an European CE Standard laser protective glass;
 • The smoke produced by cutting can be filtrated inside, it’s non-polluting and environmentally friendly;
 • The weight of machine is 7500kg.

Yüksek İvmelenme Sağlayan YASKAWA Servo Motorlar

 • Mükemmel performans ve son derece düşük arıza oranı. YASKAWA güvenilir hassasiyette performansa sahip bir şaheser oluşturmayı başarmıştır. Yeni özellikleri sayesinde birkaç dakika içinde çalıştırmak mümkündür. Hızlı, uygulamaya özel sürücü ayarları ve en üst düzeye çıkarılmış üretim garanti edilir.Optimize edilmiş manyetik devre, motor verimliliğini artırır. Artırılmış motor verimliliği ısı üretimini yaklaşık
  % 20 azaltır.Y eksen: Çift taraflı tahrik 4.4 kw Japon YASKAWA Servo motorlar ile sağlanmakta.
  X eksen: 1.8 kw Japon YASKAWA Servo motorlar ile sağlanmakta
  Z axis: A 750W Japon YASKAWA Servo motorlar ile sağlanmakta.

Artırılmış makine güvenilirliği, azaltılmış servis ve bakım maliyetleri, daha az aksaklık süresi.

YASKAWA Hareket ve Kontrol ile kusursuz bir performans sunar.

YASKAWA Servo Motors Providing High Acceleration

 • Excellent performance and extremely low failure rate. YASKAWA has managed to create a masterpiece with reliable reliability performance. Thanks to the new features, it is possible to operate it in a few minutes. Fast, application-specific drive tuning and maximized throughput are guaranteed. Optimized magnetic circuit, motor range is extended. Increased engine efficiency heat generation approx.
  It reduces by 20%.
  
  Y axis: Double-sided drive is provided by 4.4 kW Japanese YASKAWA Servo motors.
  X axis: Provided with 1.8 kW Japanese YASKAWA Servo motors
  Z axis: It is provided with A 750W Japanese YASKAWA Servo motors.
  
  Increased machine reliability, reduced service and maintenance costs, less downtime.
  
  YASKAWA offers perfect performance with Motion and Control.

FSCUT 8000 PROFESYONEL OPERASYON SİSTEMİ

FSCUT8000, 8KW üzerinde ultra yüksek güçlü fiber lazer için tasarlanmış, kullanıma hazır servis, kurulumu ve ayarlaması kolay, tam çözüm işlevleriyle öne çıkan EtherCAT ile 1ms’lik gerçek zamanlı iletişim döngüsü sayesinde en hızlı veri yolu sistemidir.

KULLANICI DOSTU ARAYÜZ : Rehberli ve görselleştirilmiş arayüz ile kullanımı kolay ve esnek bir yapıya sahiptir.

HASSASİYET : En gelişmiş YASKAWA servo sürücüler ile ±0.02’ye kadar otomatik yüksek
hassasiyetli ayar imkanı.

GÜVENLİK : Darbeyi azaltmak için motor tork koruması, çift tahrikli konum hatası düzeltme, kontürler arası veya parça geçişlerinde otomatik yükseklik hesaplama özelliği (Frog-Lift).

 

TEKNİK: Farklı kalınlıktaki metal levhalar için çoklu delme çözümleri; delme sonrası cürufların
temizlenmesi; titreşim azaltma; yakın döngü gaz kontrolü; büyük, orta ve küçük kontur kesimi için ayrı katman tekniği seçeneği.

DOSYA BİÇİMLERİ: DXF ve G kodunun doğrudan üretimini destekler; CypNest tarafından oluşturulan LXDS ve NRP dosyasının hızlı işlenmesini destekler.

ALGORİTMA: Asimetrik hızlanma ve yavaşlama algoritması ile, makine titreşim etkisini azaltın ve makine hizmet ömrünü uzatın.

FSCUT 8000 PROFESYONEL OPERASYON SİSTEMİ

FSCUT8000 is the fastest bus system thanks to its 1ms real-time communication cycle with EtherCAT, which stands out with ready-to-use service, easy to install and configure, full solution functions designed for ultra-high power fiber laser over 8KW.

USER-FRIENDLY INTERFACE: It has an easy-to-use and flexible structure with a guided and visualized interface.

PRECISION: Automatic high precision up to ±0.02 with the most advanced YASKAWA servo drivers
Precision adjustment possibility.

SAFETY: Motor torque protection to reduce impact, double-drive position error correction, automatic height calculation feature (Frog-Lift) during inter-contour or part transitions.
TECHNICAL: Multiple drilling solutions for metal sheets of different thickness; slags after drilling
cleaning; vibration reduction; close loop gas control; Separate layer technique option for large, medium and small contour cutting.

FILE FORMATS: Supports direct generation of DXF and G code; It supports fast processing of LXDS and NRP file created by CypNest.

ALGORITHM: With asymmetric acceleration and deceleration algorithm, reduce machine vibration impact and extend machine service life.

Parçalı Kutu Konstrüksiyona Sahip Dayanıklı Gövde

Uçak tasarımında kullanılan petek teknolojisinin bu makineye adapte edilerek, gövdeye muazzam güç ve dayanım kazandırmaktadır. Petek yapı içeresinde kullanılan feder sistemi sayesinde, hareket sistemlerinin bağlı olduğu tüm aktarma organlarına yüksek stabilite ve mukavemet katar ve tüm deformasyon etkilerinden korunur.

 • Yüksek mukavemet, stabilite sayesinde 20 yıla kadar dayanıklı yaşam ömrü.
 • Petek yapıda ve profillerde kullanılan malzeme kalınlığı 10mm ve minimum toplam ağırlık 4500kg.

The Segmented Rectangular Tube Welded Bed

The internal structure of the bed adopts the aircraft metal honeycomb structure, which is welded by a number of rectangular tubes. Stiffeners are arranged inside the tubes to increase the strength and tensile strength of the bed, it also increases the resistance and stability of the guide rail so as to effectively avoid the deformation of the bed.

 • High strength, stability, tensile strength, ensuring 20 years of use without distortion;
 • Thickness of rectangular pipe wall is 10mm and weights 4500 kg.

RAYTOOLS Kesme Kafası

Manuel müdahale gerektirmeyen; Oto-Fokus özelliği

 

 • Manuel odaklama gerektirmez

Yazılım ve CNC tarafından tam kontröl altında tutulan kesme kafası değişik kalınlıklar arasından geçiş yapıldığında, uygulanan parametreye göre yeni odak noktasını kendisi tayin eder. Bu sayede manuel odaklamadan 10 kat daha hızlı işlem geçişi sağlanırken, operatör hataları minimize edilerek verimlilik artar.

 • Yüksek ayarlama imkanı

0 ~ 20mm arasında değişken kalınlıklarda malzemeler için; Ayar aralığı -10 mm~ +10mm, hassasiyet 0.01mm

 • Uzun kullanım ömrü

Kolimatör ve fokus lensleri üzerine adapte sıvı soğutma sistemi, oluşabilecek yüksek ısılardan tüm optik sistemin korunmasına fayda eder ve ekipmanların kullanım ömrünü uzatır.

RAYTOOLS cutting head

Without manual operation, it can focus automatically

 

 • Without manual focusing

  The software automatically adjusts the focusing lens to realize automatic perforating and cutting plates of different thickness. The speed of automatically adjusting focus lens is ten times of the manual adjusting.

 • Bigger adjustment range

  Adjustment range -10 mm~ +10mm, precision 0.01mm, suitable for 0 ~ 20mm different types of plates.

 • Long service life

  Collimator lens and focus lens both have water-cooling heat sink which reduces the temperature of the cutting head to improve the life of the cutting head.

PRECITEC Pro Cutter

Özel Soğutma Başlığı ile Yüksek Performans

 

 • 12kW ve üzeri tercih edilen GT modellerinde standart olarak Precitec Pro Cutter 2.0 kesme kafası soğutma başlığı ile birlikte
  standart olarak gelmektedir.
 • Procutter 2.0 ile hızdan veya kaliteden ödün vermeden istikrarlı bir şekilde en iyi sonuçları elde edebilirsiniz. Optimize edilmiş
  dizayn ve soğutma sistemiyle daha önce mümkün olmayan kesim hızları ve yüksek kesim yüzeyi kalitesi sağlar.

Akıllı Sensör Sistemi

 • Birçok akıllı ve yeni sensörler operatör müdahalesini en aza indirir ve istikrarlı bir üretim sağlar.
 • Bakım ve parça durumlarını sürekli kontrol altında tutan sensörler uzun vadede bakım ve onarım masraflarını
  en aza indirger.

PRECITEC Pro Cutter

High Performance with Special Cooling Head

 

 • It comes with Precitec Pro Cutter 2.0 cutting cooling head as standard in GT models with 12kW and above. appears as standard. With Procutter 2.0 you can somehow achieve the best results without sacrificing speed or quality.
 • Optimized It provides cutting speeds and high quality of cutting sections that were not possible before with its design and cooling system.

Smart Sensor System

Many smart and new sensors minimize operator intervention and provide a combined production. Sensors that constantly monitor maintenance and parts status reduce long-term maintenance and repair costs.

Hareket Aktarımı ve Hassasiyet

Germany japan Alman ve Japon Teknolojisi bir arada

G·WEIKE fiber lazer kesim makineleri Alman Atlanta Kremayerleri, Japon Yaskawa motorları ve Alman Neugart redüktörleri barındırır. Bu teknoloji birliği sayesinde elde edilebilir pozisyonlama hassasiyeti 0.02mm ve ivmelenme 1.5 seviyelerine kadar ulaşabilir. Sistemin hesaplanmış maksimum kapasite çalışma ömrü 10 yıla yakındır.

Transmission and Precision

Germany japan German & Japanese Tech Quality

G·WEIKE fiber laser cutting machine is equipped with German Atlanta rack, Japanese Yaskawa motor and German Neugart reducer. The positioning accuracy of the machine tool can be 0.02mm and the cutting acceleration is 1.5G. The working life is up to 10 years.

Endüstri Uygulamaları

GT Serisi fiber lazer makinesi 12000W’a kadar rezonatör ile donatılabilir, bu sayede oldukça kalın malzeme kesimleri ile yüksek endüstriyel aralık yakalanmış olur. Örneğin kalın malzeme ve yüksek güç ihtiyacı olan başlıca sektörler, Tarım, tekstil, gıda, yapı ve diğer büyük makinelerin ve ekipmanların üretimi.
Bu yüksek güç sayesinde kesilebilir malzeme tipleri; paslanmaz çelik, siyah sac, folyo kaplama sac, alüminyum ve alaşımları, titanyum ve alaşımları, galvanizli sac, bakır ve daha bir çok farklı metaller.

Industry Applications

GT Series fiber laser cutting machine can carry up to 12000W laser power, so cutting some thick plate, it is a very good choice. For example, agricultural machinery, textile machinery, food machinery and construction machinery and other large machinery and equipment manufacturing, usually use high power fiber laser cutting machine for processing.
Suitable for stainless steel, carbon steel, silicon steel, aluminum alloy, titanium alloy, galvanized steel, aluminum-plating zinc plate, copper, and other metals.