Güvenli ve Çevreci Tasarımn

 • CE normlarına uygun tamamen izole gövde
 • CE normlarını uygun güvenlikli izleme camları
 • Dumanın yayılmasını ve kesim esnasında ortaya çıkan gazların indirgenmesini sağlayan ventilasyon sistemi

Safety and No Pollution

 • With a fully enclosed design;
 • The observation window adopts an European CE Standard laser protective glass;
 • The smoke produced by cutting can be filtrated inside, it’s non-polluting and environmentally friendly;
 • The weight of machine is 7500kg;

Komine Yapı ile Tasarruf Edin

LF4020GAR fiber lazer kesim makinesi yalnızca metal plakalar değil, kombine yapısı sayesinde boru kesimlerinde de kullanılarak üretiminizde esneklik, yatırımınızı da avantaja çevirmenizi sağlar. Haiz olduğu kompakt yapısı ile ciddi bir alan tasarrufu da sağlar.

Dual Use and Cost-saving

LF4020GR fiber laser cutting machine can not only cut metal plates, but also metal pipes. It has many uses and can save the space of more than 50%, which effectively improve productivity.

3.Nesil Havacılık Teknolojisine Sahip Alüminyum Köprü

Havacılık sektörü ve disiplinlerine göre, 4300 ton kuvvetinde pres vasıtası ile üretilmiştir. Isıl işlem sonrasında malzeme mukavemeti tüm boyda 6061 T6 seviyelerine ulaşmaktadır. Havacılık Teknolojisine sahip Alüminyumun avantajlarından bazıları;, malzemedeki tokluk ve üst düzey dayanıklılık, oldukça hafif yapıya bağlı yüksek hızlara aktarma, paslanma direnci en yüksek. Tüm bunların bir araya gelmesi ile oluşan yüksek verimlilik.

3rd Generation Aviation Aluminum Gantry

It is manufactured with aerospace standards and formed by 4300 tons press extrusion molding. After aging treatment, its strength can reach 6061 T6 which is the strongest strength of all gantries. Aviation aluminum has many advantages, such as good toughness, light weight, corrosion resistance, anti-oxidation, low density, and greatly increase the processing speed.

Boru Tutucu Tasarımı

Çift taraflı elektrik tahrikli kavrama yapısı ile merkezlenme otomatik olarak sağlanır ve operatör hatalarını önler. 20-200mm arasında değişken çaplı borular üzerinde uygulama yapılabilmektedir.

Clamp Design

It adopts an electric clamp design on both sides and it can modulate the center automatically. The diagonal adjustable range is 20-200mm.

Otomatik Değişen Tabla

 • Yukarı ve Aşağı hareketli;
 • CNC ve yazılım ile tam uyumlu ve kontrollü
 • 15 saniye kadar kısa bir sürede tabla değişimi ve operasyon geçişi

Exchanging Platform

It adopts an up and down exchange platform, and the converter is responsible for controlling the exchanging motor. The machine is able to finish the platform exchanging within 15s.

Otomatik Boru Destek Sistemi

GAR modeli yenilikçi boru destek sistemi ile uzun borularda yaşanan esneme ve merkezlenme sorunlarının önüne geçebilmektedir.

Fractional Automatic Support Installation

It employs intelligent tube support design, which can solve the deformation problems in the process of long tube cutting.

Parçalı Kutu Konstrüksiyona Sahip Dayanıklı Gövde

Uçak tasarımında kullanılan petek teknolojisinin bu makineye adapte edilerek, gövdeye muazzam güç ve dayanım kazandırmaktadır. Petek yapı içeresinde kullanılan feder sistemi sayesinde, hareket sistemlerinin bağlı olduğu tüm aktarma organlarına yüksek stabilite ve mukavemet katar ve tüm deformasyon etkilerinden korunur.

 • Yüksek mukavemet, stabilite sayesinde 20 yıla kadar dayanıklı yaşam ömrü.
 • Petek yapıda ve profillerde kullanılan malzeme kalınlığı 10mm ve minimum toplam ağırlık 4500kg.

The Segmented Rectangular Tube Welded Bed

The internal structure of the bed adopts the aircraft metal honeycomb structure, which is welded by a number of rectangular tubes. Stiffeners are arranged inside the tubes to increase the strength and tensile strength of the bed, it also increases the resistance and stability of the guide rail so as to effectively avoid the deformation of the bed.

 •   High strength, stability, tensile strength, ensuring 20 years of use without distortion;
 •   Thickness of rectangular pipe wall is 10mm and weights 4500 kg.
yeni-head-2

RAYTOOLS Kesme Kafası

Manuel mudahele gerektirmeyen; Oto-Fokus özelliği

 • Manuel odaklama gerektirmez

Yazılım ve CNC tarafından tam kontröl altında tutulan kesme kafası değişik kalınlıklar arasından geçiş yapıldığında, uygulanan parametreye göre yeni odak noktasını kendisi tayin eder. Bu sayede manuel odaklamadan 10 kat daha hızlı işlem geçişi sağlanırken, operatör hataları minimize edilerek verimlilik artar.

 • Yüksek ayarlama imkanı

0 ~ 20mm arasında değişken kalınlıklarda malzemeler için; Ayar aralığı -10 mm~ +10mm, hassasiyet 0.01mm

 • Uzun kullanım ömrü

Kolimatör ve fokus lensleri üzerine adapte sıvı soğutma sistemi, oluşabilecek yüksek ısılardan tüm optik sistemin korunmasına fayda eder ve ekipmanların kullanım ömrünü uzatır.

Without manual operation, it can focus automatically

 • Without manual focusing

  The software automatically adjusts the focusing lens to realize automatic perforating and cutting plates of different thickness. The speed of automatically adjusting focus lens is ten times of the manual adjusting.

 • Bigger adjustment range

  Adjustment range -10 mm~ +10mm, precision 0.01mm, suitable for 0 ~ 20mm different types of plates.

 • Long service life

  Collimator lens and focus lens both have water-cooling heat sink which reduces the temperature of the cutting head to improve the life of the cutting head.

Hareket Aktarımı ve Hassasiyet

Germany japan Alman ve Japon Teknolojisi bir arada

G·WEIKE fiber lazer kesim makineleri Alman Atlanta Kremayerleri, Japon Yaskawa motorları ve Alman Neugart redüktörleri barındırır. Bu teknoloji birliği sayesinde elde edilebilir pozisyonlama hassasiyeti 0.02mm ve ivmelenme 1.5 seviyelerine kadar ulaşabilir. Sistemin hesaplanmış maksimum kapasite çalışma ömrü 10 yıla yakındır.

Transmission and Precision

Germany japan German & Japanese Tech Quality

G·WEIKE fiber laser cutting machine is equipped with German Atlanta rack, Japanese Yaskawa motor and German Neugart reducer. The positioning accuracy of the machine tool can be 0.02mm and the cutting acceleration is 1.5G. The working life is up to 10 years.

Teknik Özellikler

Makine Modeli LF4020GAR
Rezonatör Kapasiteleri 1000W 2000W 3000W 4000W 6000W 8000W(Optional)
Ölçüler 8800*4580*2150mm
Çalışma alanı 4000mm x 2000mm
Tekrarlanabilir Hassasiyet ±0.02mm
Maksimum Hız 120m/min
Maksimum İvmelenme 1.5G
Voltaj ve Frekans 380V 50Hz/60Hz

Technical Parameters

Machine model LF4020GAR
Laser power 1000W 2000W 3000W 4000W 6000W 8000W(Optional)
Dimensions 8800*4580*2150mm
Working area 4000mm x 2000mm
Repeat positioning accuracy ±0.02mm
Maximum speed 120m/min
Maximum acceleration 1.5G
Specified voltage and frequency 380V 50Hz/60Hz

Endüstri Uygulamaları

LF4020GAR fiber lazer makinedi 8000W’a kadar rezonatör ile donatılabilir, bu sayede oldukça kalın malzeme kesimleri ile yüksek endüstriyel aralık yakalanmış olur.. Örneğin kalın malzeme ve yüksek güç ihtiyacı olan başlıca sektörler, Tarım, tekstil, gıda, yapı ve diğer büyük makinelerin ve ekipmanların üretimi.
Bu yüksek güç sayesinde kesilebilir malzeme tipleri; paslanmaz çelik, siyah sac, folyo kaplama sac, alüminyum ve alaşımları, titanyum ve alaşımları, galvanizli sac, bakır ve daha bir çok farklı metaller.

Industry Applications

Widely used in the processing of metal tube structure, advertising board, spring coil slice, textile machinery parts, kitchen utensils, car, machinery, elevator, Hv/lv electrical ark production, electric parts, subway line spare parts, etc.
Suitable for stainless steel, carbon steel, silicon steel, aluminum alloy, titanium alloy, galvanized steel, aluminum- plating zinc plate, copper and other metals.